Czwarte miejsce w Powiecie
28.02.2013r w Zespole Szkół Zawodowych w Skoczowie odbył się powiatowy
finał piłki siatkowej dziewcząt szkół średnich. Nasza reprezentacja w
pierwszym meczu zmierzyła się z faworytkami turnieju drużyną II Liceum
Ogólnokształcącego im. M. Kopernika z Cieszyna. Po dobrym początku seta
nasze dziewczyny ostatecznie uległy  0:2. W Meczu o trzecie miejsce nasza reprezentacja
zmierzyła się z LO w Skoczowie, które po zaciętej walce również
okazało się lepsze pokonując naszą drużynę 2:0. Udział naszych
siatkarek w finale powiatu jest niewątpliwie sukcesem naszej drużyny.
Pozom zawodów był bardzo wysoki, we wszystkich przeciwnych drużynach
można było zobaczyć dziewczyny na co dzień reprezentujące kluby
sportowe. Nasza drużyna wystąpiła w następującym składzie:  Basia Wowry- kapitan, Ania Papoń, Monika Duda,Karina Olszowska, Klaudia Mieleszko, Kasia Gabzdyl, Agnieszka Janik.

Nasz sukces w XVII Finale Wojewódzkim Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w Częstochowie

1 lutego 2013 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie;
Mikołaj Rymorz , Rafał Waniołka , Roman Kluz i Roman
Bathelt startowała w finale wojewódzkim Olimpiady Młodych
Producentów Rolnych. Wśród 6 finalistów zakwalifikowanych
do Finału Krajowego znalazł się nasz uczeń - Roman Bathelt.
Przypominamy że jest on jedynym uczniem w finałowej
szóstce województwa śląskiego.

 

Roman Bathelt jedynym w powiecie cieszyńskim stypendystą Ministra Edukacji Narodowej!

Najlepsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w Polsce otrzymują co roku stypendium Prezesa Rady Ministrów. Jest ono przyznawane uczniom z najwyższą średnią ocen w szkole lub uczniom o szczególnych osiągnięciach (m.in. naukowych, sportowych). Każda szkoła ma takiego stypendystę, co wzmacnia rangę bardzo dobrych wyników szkolnych.

Innym honorem są stypendia Ministra Edukacji Narodowej, które przyznawane są uczniom szczególnie wybitnym – jako wyraz uznania za osiągnięcia pozalekcyjne, pozaszkolne. Takich stypendystów jest niewielu, kilkunastu w skali województwa.

W tym roku Stypendium Ministra Edukacji Narodowej, jako jedyny w powiecie cieszyńskim,  otrzymał nasz Roman Bathelt, uczeń IV klasy technikum rolniczego. Nagrodzono osiągnięcia za rok szkolny 2011/12. Roman jest laureatem centralnych eliminacji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych (w finale krajowym zajął II miejsce), co już na rok przed maturą zagwarantowało mu wolny wstęp na wiele kierunków studiów.  Jest też finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie, który odbył się wiosną tego roku w Warszawie, a także krajowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych. Ponadto został laureatem konkursów wojewódzkich: „Bezpieczna praca w rolnictwie” i „Regionalny Mistrz Wiedzy Rolniczej”. Oprócz tych laurów o nachyleniu zawodowym zdobył też I miejsce w Międzynarodowym Ekumenicznym Konkursie Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Wszystko to łączy z nauką w szkole – jako najlepszy uczeń otrzymał także Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się 12 grudnia br. w auli Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku – Białej, gdzie z rąk Śląskiego Kuratora Oświaty Stanisława Fabera Roman Bathelt odebrał to szczególne wyróżnienie. Towarzyszyli mu zaproszeni na uroczystość rodzice, a także prof. Małgorzata Dziendziel i przedstawiciele powiatu cieszyńskiego.

Nasz szkoła jako jedyna w powiecie kształci w zawodach rolniczych O wysokiej jakości kształcenia świadczą laureaci ogólnopolskich olimpiad i konkursów, nasi uczniowie co roku plasują się w czołówce krajowej. W ciągu ostatnich pięciu lat Roman jest drugim, po Hubercie Pastusze, stypendystą Ministra Edukacji Narodowej.


 

 

 

W dniu 29 marca 2012r, uczniowie naszej szkoły, Barbara Romańska i Konrad Knapczyk wzięli udział w konkursie organizowanym przez ZSGH w Wiśle. Konkurs pt. "Wieprzowina  w roli głównej" organizowany był dla uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz. Nasza uczennica - Basia zajęła IV miejsce - serdecznie gratulujemy!

Uczennica wylosowała do wykonania roladki wieprzowe z serem białym i szpinakiem, ziemniaki puree i surówkę z marchewki oraz zupę krem z warzyw. Do konkursu przygotowywała uczniów Pani mgr Urszula Bury.