XX Turniej Motoryzacyjny – jubileuszowo w Międzyświeciu

To już po raz dwudziesty w Zespole Szkół Przyrodniczo- Technicznych w Międzyświeciu spotkały się najlepsze drużyny szkół średnich aby uczestniczyć w motoryzacyjnych zmaganiach.

Młodzi miłośnicy czterech kółek musieli wykazać się wiedzą z historii polskiej motoryzacji, umiejętnością rozwiązywania testów, obsługą pojazdu oraz praktyczną wiedzą z pierwszej pomocy. Najciekawszą i najbardziej widowiskową częścią turnieju była jazda sprawnościowa na czas. Reprezentant każdej ze szkół musiał pokonać tor przeszkód samochodem z umieszczonym na masce tzw. "talerzem Stewarda". Trudność polegała na tym, że na talerzu położono piłeczkę tenisową. Zawodnicy pokonując ósemki nie mogli dopuścić do jej zrzucenia.

Fundatorami nagród byli: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Cieszynie, Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej, Urząd Miejski w Skoczowie oraz Automobil Klub Cieszyn. Gościnnie turniej wspierali Zastępca Starosty Cieszyńskiego- Janina Żagan, Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji Michał Rajwa, Burmistrz Skoczowa Mirosław Sitko oraz lokalne media.

Do zawodów zgłosiło się 7 szkół powiatu cieszyńskiego. Najlepszą drużyną XX Turnieju Motoryzacyjnego okazał się Zespół Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych z Cieszyna, drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących ze Skoczowa a trzecią lokatę zajęła jedyna damska drużyna turnieju z II LO im. Kopernika w Cieszynie.

Najlepszym kierowcą XX Powiatowego Turnieju Motoryzacyjnego został Artur Cieślar - uczeń gospodarzy - Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych z Międzyświecia.

Gratulujemy najlepszym wierząc, że umiejętność bezpiecznej jazdy przyda się w codziennym ruchu drogowym.