Szkoła bez granic – spotkanie z zaprzyjaźnionymi szkołami z Czech i Słowacji


„Szkoła bez granic”  to tytuł projektu, który realizuje się od wielu lat w naszej szkole. Celem tych corocznych spotkań jest integracja młodzieży, rywalizacja sportowa i zawodowa w branży przyrodniczo-technicznej, pokonywanie barier.

W roku bieżącym, inaugurując wiosnę spotkały się u nas trzy zaprzyjaźnione szkoły zawodowe: z Czeskiego Cieszyna, słowackiej Żyliny i oczywiście nasza. W zmaganiach sportowych nasi siatkarze byli niepokonani i zdobyli pierwsze miejsce w turnieju, zarówno męska jak i żeńska drużyna. Rozgrywki Volleyball MixCup 2019 zakończyły się również sukcesem naszych zawodników. Natomiast wygrana w konkursie „Wiosenna aranżacja stołu” bezapelacyjnie należała do zespołu ze słowackiej Żyliny. Zachwycili oryginalnością i pomysłem. Spotkanie zakończyło się  integracyjnym zwiedzaniem największego na południu Polski muzeum zabytków z gospodarstw rolnych Tradycyjnej Zagrody Rolnej w Ochabach. Nasi goście byli pod ogromnym wrażeniem formy i skali skansenu, gdzie zgromadzono nie tylko sprzęt rolniczy ale także wszelkiego rodzaju urządzenia i sprzęt domowy z różnych okresów naszej historii. Mamy nadzieję, że następne spotkania integracyjne również będą należały do udanych.