Czekoladowe warsztaty

Trzydziestu kucharzy i techników żywienia uczestniczyło w czekoladowych warsztatach.  Szkolenie prowadziła specjalistka z tego zakresu Pani Izabela Greń, która prowadzi w Brennej cukiernię Manufaktura Smaku wraz z pracownią czekolady.

Jak pisze na swojej stronie internetowej „ na świecie wiele jest serc z czekolady, ale serce do czekolady ma niewielu” jej produkcja wcale nie jest łatwa i wymaga właściwej wiedzy i umiejętności. Nasi uczniowie zgłębiali tajniki wiedzy cukierniczej oraz wykonywali tabliczki czekolady oraz praliny zgodnie z tradycyjną recepturą. Warunkiem wyjątkowego smaku pralin i czekolady jest receptura opierająca się na miazdze kakaowej, bez sztucznych barwników od podstaw aż po dekorację jako efekt końcowy. Dobry produkt jest gwarancją niesamowitego aromatu wyrobu i nie ma tutaj miejsca dla popularnych półproduktów.

Dzięki takiemu doświadczeniu młodzi kucharze na pewno zapamiętają smak prawdziwej czekolady, któremu trudno się oprzeć,  a być może w przyszłości wykorzystają tę wiedzę  w swojej pracy zawodowej.