Kacper Kłósko na Dachu Europy

 

4810 metrów wyzwania i zarazem początek niesamowitej przygody Kacpra rozpoczęły się 2 września 2018 r. kiedy to w małej, bo liczącej tylko 3 osoby grupie wspinaczy wyruszył na wyprawę w Alpy, której celem było zdobycie Mont Blanc – najwyższej góry Europy. Pokonując wiele przeciwności, walcząc ze swoimi słabościami i chwilami zwątpienia, dokonał tego, co było dotąd niewyobrażalne i nieosiągalne. W środę 5 września stanął na Dachu Europy. Tamta chwila była dla niego magiczna.

Uklęknąłem na szczycie i ryczałem jak dziecko. Dziękowałem Bogu, że dał mi siłę, by dokonać niemożliwego w moim życiu... Nigdy nie byłem tak szczęśliwy jak w tamtej chwili – opowiada Kacper i dodaje jeszcze „powinniśmy doceniać to, jak wielki dar otrzymaliśmy od Boga, czyli życie i wykorzystywać je na pełnej petardzie, żyć z uśmiechem na twarzy i budzić się codziennie, by iść do przodu”.

Warto zaznaczyć, że Kacper Kłósko jest prawdopodobnie najmłodszym w naszym powiecie zdobywcą Mont Blanc. Jesteśmy dumni z sukcesu naszego ucznia.
Gratulujemy i czekamy na kolejne osiągnięcia.