Nasi architekci w Niemczech

Szesnastu naszych uczniów przez dwa ostatnie tygodnie szkoliło się  w Zakładzie Promowania Kształcenia Zawodowego Związku Przemysłu Budowlanego Berlina i Brandenburgii w ramach programu Erasmus+.

Celem projektu  był przede wszystkim rozwój zawodowy uczestników poprzez zdobycie doświadczenia warsztatowego, rozwój osobisty, doskonalenie językowe oraz  poznanie kultury i organizacji pracy w Niemczech.

Dzięki udziałowi w projekcie  mieli możliwość nie tylko podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych ale także szlifowania umiejętności posługiwania się językiem niemieckim.

Zajęcia praktyczne przede wszystkim obejmowały kształtowanie umiejętności posługiwania się narzędziami pomiaru i prowadzenie pomiarów poziomu gruntu, projektowania i brukowania z kamienia naturalnego i betonu, projektowania dekoracyjnego oraz tworzenia kaskad.

Dwutygodniowy pobyt w Niemczech był niewątpliwie  także okazją poznania zwyczajów i kultury niemieckiej poprzez wycieczki krajoznawcze. Między innymi zwiedzili Berlin wraz z Ogrodami Świata, Zespół Parkowo-Pałacowy Sanssouci w Poczdamie oraz Wildpark we Frankfurcie. Podczas tych wyjazdów szkoleniowych mieli możliwość zobaczyć rośliny a znane im tylko z podręczników. Szczególnie zapadł im w pamięci całodzienny pobyt w krainie pełnej egzotyki, Tropical Islands, gdzie skorzystali z okazji przebywania w lesie tropikalnym z niezwykle bogatą fauną i florą a także wypoczywali na terenie obsadzonym prawdziwymi palmami z największą w Niemczech zjeżdżalnią wodną.

Mamy nadzieję, że odbyty staż zainspiruje naszych młodych przyszłych architektów do dalszego rozwijania swoich zainteresowań i poznawania nowych możliwości jakie daje wybrany przez nich kierunek kształcenia.