Znowu w Kietrzu

Jak co roku końcem maja odbył się integracyjny wyjazd gimnazjalistów rozważających kształcenie w naszej szkole w zawodzie technik rolnik oraz  uczniów do Kombinatu Kietrz. Archaiczna nazwa Kombinat nijak nie współgra z nowoczesnym rolnictwem jakie prezentuje. Powstały w 1961 roku zachował do dziś pierwotną nazwę. Funkcjonując przez lata jak tysiące innych  Państwowych Gospodarstw Rolnych miał jednak szczęście do Waldemara Marszałka, zwanego „wielkim” i „ budowniczym”, który przez trzydzieści lat był szefem tego gospodarstwa. Dyscyplina, pasja i ciężka praca wpłynęły na to jak Kombinat prosperuje dzisiaj. Jest wzorem nie tylko dla okolicznych rolników ale chętnie bezinteresownie przyjmuje się tutaj zainteresowanych rolnictwem. Ponadto warto zaznaczyć, że jest największym producentem buraka cukrowego w Unii Europejskiej. Imponująca, nowoczesna Ferma Bydła w Langowie, zlokalizowana na 15 ha,  z dojarnią karuzelową i robotem do podgarniania pasz oraz park maszynowy był przedmiotem największego zainteresowania naszych uczniów. Sukces Kombinatu jest na pewno zasługą ludzi z pasją tam pracujących, którzy nieustannie podwyższają swoje kwalifikacje i wszelkie nowinki wprowadzają do produkcji rolnej, osiągając niebywałe wyniki. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy mieli okazję tam pojechać ponieważ warto uczyć się od najlepszych.