LOGISTYCY Z MIĘDZYŚWIECIA NA ZAGRANICZNEJ PRAKTYCE W MALADZE W HISZPANII

Staż dla 16 uczniów technikum logistycznego z Zespołu Szkół Przyrodniczo - Technicznych  w Międzyświeciu zorganizowany w Maladze w Hiszpanii rozpoczął się 15 stycznia i będzie trwał do 4 lutego 2017r.

W trakcie 3 tygodni pobytu na stażu uczniowie pracują w renomowanych przedsiębiorstwach logistycznych. Istotną korzyścią dla stażystów jest poznanie stosowanych w swojej branży zawodowej nowoczesnych technologii, metod produkcji lub świadczenia usług, prowadzenia zaplecza magazynowego i materiałowego. Młodzież ma niepowtarzalną okazję porównać europejskie rozwiązania logistyczne ze stosowanymi w Polsce i zweryfikować swoją wiedzę teoretyczną w aspekcie praktycznym.
Zagraniczny staż  to również praktyczna lekcja nauki języków. To okazja do doskonalenia swoich umiejętności językowych (angielski, hiszpański) podczas wykonywania pracy w  przedsiębiorstwach oraz w czasie wolnym od zajęć.

Ważnym elementem stażu jest bezpośredni kontakt z zagranicznym klientem, co dodatkowo wzmacnia proces szybkiego przyswajania nowych słów i wyrażeń.

Program pobytu obejmuje poznanie atrakcji turystycznych, odmiennych zwyczajów, tradycji i zachowań mieszkańców Hiszpanii. Mają także okazję zapoznać się z charakterystyczną kuchnią, spróbować słynnych potraw śródziemnomorskich.

Przedsiębiorcy dostrzegli bardzo dobre przygotowanie merytoryczne uczniów. Konfrontacja zdobytej wiedzy z możliwością wykorzystania jej w praktyce nie sprawia uczestnikom stażu trudności. We wszystkich przedsiębiorstwach branżowych stażyści  wykazują się pracowitością i solidnością

Realizacja zagranicznego stażu przez uczniów potwierdzona będzie certyfikatami Europass-Mobilność, dzięki którym nabyte przez nich umiejętności i kwalifikacje zawodowe nabiorą postać formalną uznawaną u europejskich pracodawców.

Barbara Lasoń koordynator projektu