Basia Kohut w gronie najlepszych na Śląsku!

Barbara Kohut z IV klasy technikum żywienia i organizacji usług gastronomicznych znalazła się w gronie 30 najzdolniejszych uczniów Śląska – stypendystów Marszałka Województwa Śląskiego.

Stypendium to jest wyróżnieniem indywidualnym dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który może poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Zgłosiło się 160 kandydatów, spośród których wybrano elitarne grono stypendystów. Barbara Kohut jest laureatką XLI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

w kategorii Gastronomia – zajęła 1 miejsce w Polsce! Ma też najwyższą w szkole średnią ocen, fantastycznie godzi obowiązki szkolne z rozwijaniem swoich zainteresowań.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły od trzech lat są w gronie najlepszych uczniów na Śląsku. W poprzednich latach stypendium to dwukrotnie otrzymała Agnieszka Greń z klasy IV tż za osiągnięcia sportowe.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 22 września w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Gospodarzami spotkania byli Pan Michał Gramatyka – wicemarszałek województwa śląskiego i Pani Lucyna Ekkert – radna Sejmiku Województwa Śląskiego.