Dni Zdrowia i Urody

ZDROWY TY- ZDROWA JA

Kolejny raz przez kilka lutowych dni uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo –Technicznych w Międzyświeciu mogli uczestniczyć w prelekcjach, wykładach i korzystać z praktycznych porad specjalistów zajmujących się zdrowiem i urodą.

W myśl definicji zdrowia, które  jest pełnym dobrostanem fizycznym, psychicznym i społecznym, a nie tylko brakiem choroby, młodzież  z zainteresowaniem słuchała dietetyków i informacji związanych z utrzymaniem właściwej wagi. Można było zważyć się    i ocenić wiek biologiczny.

Na zajęciach wizażu uczennice dowiedziały się jak dobrać kolorystykę ubioru i makijaż do swojego typu urody.

Optometrysta badał wzrok i młodzi ludzie mogli poznać zgubne skutki zbyt długiego patrzenia w komputer czy komórkę dla oczu.

Wiele ważnych i potrzebnych informacji przekazała uczniom nieletnim specjalistka do spraw przemocy w rodzinie. Niewielu zdaje sobie sprawę jak niebezpieczne są zdjęcia i zbyt osobiste dane wrzucane do internetu. Umiejętność selekcji i poszanowanie swojej prywatności przyczynia się do unikania problemów, a co za tym idzie zachowaniu zdrowia psycho-społecznego.

Wielokrotnie podkreślano, że dobrostan czyli zdrowie jest ściśle związany z pozytywnym nastawieniem do życia, unikaniem nałogów, posiadaniem zainteresowań, przyjaciół                 i uprawianiem sportu.

Dlatego zwieńczeniem Dni Zdrowia i Urody był Turniej Siatkówki Par, który odbył się 14 lutego - w Walentynki. Do rywalizacji przystąpiło ponad 20 dwuosobowych zespołów (niekoniecznie zakochanych J).

Ostatecznie najlepsza okazała się para: Joanna Dzida- Kuba Pisarski.

Gratulujemy! Nagrody czekają!!!