Agnieszka Greń w gronie najzdolniejszych uczniów województwa śląskiego!

Zarząd Województwa Śląskiego przyznał stypendia w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018 roku”. W bieżącej edycji wpłynęły 123 wnioski, spośród których wybrano 30 stypendystów. Jest w tym gronie Agnieszka Greń, uczennica III klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych - jako jedyna reprezentantka powiatu cieszyńskiego. Agnieszka po raz drugi jest w grupie najlepszych uczniów Śląska, już w ubiegłym roku szkolnym otrzymała to wyróżnienie.

Stypendium jest indywidualnym wyróżnieniem dla ucznia szkoły ponadgimnazjalnej, którego zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania i który może poszczycić się znaczącymi osiągnięciami naukowymi, artystycznymi lub sportowymi. Każdy stypendysta wykazał się średnią ocen co najmniej 4,80 w minionym roku szkolnym. Agnieszka, oprócz bardzo dobrych wyników w nauce jest biegaczką. Uprawia tę dyscyplinę z dużym poświęceniem oraz sukcesami – startuje w zawodach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych zajmując czołowe miejsca. Jej wysiłek i postawa jest przykładem realizacji życiowych pasji i osobistego rozwoju.

Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się 21 września w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach z rąk wicemarszałek Aleksandry Skowronek i przewodniczącej Komisji Edukacji, Nauki i Kultury Sejmiku Województwa Śląskiego Lucyny Ekkert.

Dwukrotne uzyskanie tego stypendium jest dużym osobistym sukcesem Agnieszki, ale też powodem do dumy dla naszej szkoły. Cieszymy się bardzo i gratulujemy!

Opiekunem stypendystki jest pedagog szkolny Barbara Pasieka, a trenerem – Tomasz Dybczyński (LKS Brenna)